Jak G - MAR CUP viděli motorkáři Planá :-)

16.08.2012 20:50

 

SMS Vizingr Praha - 11.8. 2012 areál Cech

11.08.2012 20:56

Přestože je teprve začátek srpna, počasí nám moc nepřeje a ukazatel teploměru spíše připomíná říjen. To mě ale neodradilo od toho, abych sedl na Biga a jel se podívat na motokrosové klání na můj oblíbený Cech. Už se budu asi opakovat když napíši, že kluci opět mákli a trať byla opět připravena na jedničku, ale ono to tak skutečně je. U tratě ještě chvíli zůstanu, protože jsem zaslechl v depu takové názory, jako že to klouže, že se není v zatáčkách o co opřít atd., což na nově vzniklé trati opravdu nejde. Těmhle chytrákům poradím jedno: Kupte si motardový kola magoři a neserte se do motokrosu!!! 

No a teď konečně k závodům. Pracovní povinnosti mi bohužel nedovolili vidět tréninky a kvalifikace, tak jsem do areálu dorazil pár minut před strartem prvního závodu. Vašek Vizingr je zkušený organizátor, takže kategorie 50, 65, 85 ccm, MX1 hobby, MX2 hobby, veteran a MX Open licence A a B, zvládne nacpat do jednoho odpoledne a hlevně díky tomuto seriálu ještě neumřely padesátky, šedesátky a osmdesátky. On to totiž nikdo nepořádá a pak se divíme, že nám nedorůstají jezdci, kteří by mohli konkurovat a reprezentovat v MS.

Opět se tady nebudu nikterak věnovat výsledkovým listinám, ty najdete na www.motokrosnacechu.cz/. Je ale pár věcí, o kterých se rád zmíním. V nejmladších kubaturách kraluje Petr Polák na KTM 65, který zvítětil ve své třídě a v pětaosmdesátkách dojel druhý!!! Od otce a manažera v jedné osobě jsem se dozvěděl, že už se pro příští sezónu jedná s továrním týmem .... pro MS. Že by konečně jedna motokrosová naděje?

Vzhledem k tomu, že už nejsem nejmladší, tak mojí oblíbenou kategoriíí jsou veteráni a snad ještě více veterán klasik. Mluvím o tom proto, že jediným klasikem zde byl Ruda Bártl, který postavil opět překrásný motocykl ČZ a přijel ho vyzkoušet než začnou světové závody veteránů, kde nás Ruda, více než úspěšně, již několik desetiletí reprezentuje.

No a nesmí chybět ani pár slov o "králi" závodu. Tím byl tentokrát Míra Vokáč, který v nejprestižnější třídě nedal absolutně nikomu šanci a svou Kawu 450 dovedl do cíle s elegantním náskokem. Míra je skromný kluk a hodně na sobě maká, motorku mu připravuje otec, také aktivní jezdec, objíždějí co nejvíce závodů a Míra ukazuje, že to nese své ovoce. Jen tak dál, skromný kluk, který hodně umí, takových lidí si nesmírně vážím.

A co říci závěrem? Dostaly se ke mě nějaké drby ze zákulisí Stříbrského poháru a jeho pokračování v příští sezóně. Nebudu prozrazovat nepotvrzené informace, ale jedno mohu. Pokud vše půjde jak má, pohár bude pokračovat na více tratích a mohlo by být i více závodů. Na další info si ale počkejte z úst kompetentních lidí z AMK Stříbro. 

Motokros je za námi, mrzí mě, že jsem byl jen v pozici diváka, ale klikovku do Yamahy jsem dostal v pátek odpoledne a to byl fakt šibeniční termín. Nicméně za dva týdny nás na Cechu čeká Off-road maraton (viz. akce), kde se svezu 4 hodiny na Housce 610 a týden poté, tedy 1.9. pokračuje motokros ve Stříbře, kde osedlám svou oblíbenou ČZ 250. 

Takže motokrosu a enduru ZDAR.

Fotky najdete zde: amkplana.rajce.idnes.cz/08.11._Cech_-_SMS_Vizingr

Dan "Kimmi"